Dobre zawody – słabości

38490291_2134709110119948_2393981467613986816_o„(…)W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego.” (2TM 4,6)

To powyżej to najważniejsze, co miałam dziś do przekazania, ale to dopiero przede mną. Najpierw podsumowanie: przez maj, czerwiec i lipiec przebiegłam łącznie tylko 260km, przy czym lipiec to był już dramat. Każda wymówka była dobra: temperatura, brak towarzystwa, złe samopoczucie, remont w domu. Wszystko zbiegło się razem i ostatni miesiąc treningi i odpowiednia dietę szlag trafił. Czułam, że przegrałam z samą sobą.

Za 13 dni XIX Toyota Półmaraton Wałbrzych. Moja kolejna poprzeczka do korony. Miesiąc bez solidnego treningu, start o godz. 11:00, kilka niezłych podbiegów, 2 okrążenia, 21,0975km. Miałam zamiar się już wycofać, bo czuję, że to będzie bardzo nierówna walka, więc czemu nie???

Dla korony??? Pewnie troszkę też, ale przede wszystkim Biegam dla życia. Fundacja Małych Stópek mocno mi kibicuje i wspiera w mojej akcji. Tydzień po Wałbrzychu mam półmaraton w Szczecinie. On nie liczy się do korony, ale będzie miał dla mnie szczególne znaczenie, bo tam w Szczecinie BMS walczy o życie każdego dnia.

Chciałabym na koniec roku powiedzieć jak Św. Paweł – W dobrych zawodach wystąpiłam, biegi ukończyłam, wiary ustrzegłam! Korona Półmaratonów Polski będzie dla mnie symbolem zwycięstwa nad swoimi ograniczeniami fizycznymi, zahartowania charakteru, ale prawdziwe zwycięstwo to wszystko to, co na mojej „10tce” wymodlę w trakcie biegania i moc w jaką Pan Bóg nieustannie przemienia wszystkie moje słabości. (2 Kor 12,1-11)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s