Psychobieg… kiedy mam dość

WP_20150724_010

Dziś o tym czy bieganie może zastąpić psychologa…

Podsumowując własne doświadczenie, liczne opracowania, badania, wpisy z różnych stron, funpage biegowych i blogów można z całą pewnością stwierdzić, że każda aktywność fizyczna jest zdrowa dla naszej psychiki. Dotleniamy mózg, redukujemy stres, nasz organizm produkuje serotoninę i dopaminę, a nawet może pomóc w walce z uzależnieniami.

Osobiście po 8h spędzonych za biurkiem w stałym napięciu w pracy zwariowałabym bez ruchu. Od dziecka sport pomagał mi zwalczać problemy i negatywne emocje, treningi taekwondo były niezastąpione w okresie kiedy byłam nastolatką i błahe problemy urastały do ogromnej rangi.

W dzisiejszych „za szybkich” czasach coraz więcej ludzi wokół nas ma dużo większe problemy psychiczne. Cierpimy z natłoku obowiązków, samotności, mamy niska samoocenę, brakuje nam czasu. Czy bieganie jest lekarstwem?

Z pewnością aktywność fizyczna może dodać pewności siebie, a także jak już wcześniej pisałam redukuje stres czy można spotkać nowych znajomych, którzy dzielą z nami pasję, ale dochodząc do meritum…

…przy poważnych problemach psychicznych bieganie nie zastąpi dobrego specjalisty, natomiast każdy dobry specjalista poza terapią zaleci AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s